شهراد گستر
خانه / المان نوری / مرکز طراحی انواع المان های نوری

مرکز طراحی انواع المان های نوری

مرکز شهراد گستر، مرکز تخصصی طراحی انواع المان های نوری در طراح ها و اندازه های مختلف میباشد. برای آشنایی با المان های نوری و کاربرد های آنها و انواع المان های نوری، همچنین اطلاع از نحوه سفارش و تهیه المان مرد نظر خود مقاله زیر را مطالعه کنید.

طراحی المان نوری

 

قیمت المان نوری

المان نوری از ترکیب دو کلمه ی نور و المان تشکیل شده است. این دو کلمه دو رسته ی تخصصی مهندسی برق  و الکترونیک و رشته معماری میباشد. به طوری که المان نوری ترمیبی از این دو رشته ی تخصصی است. بنابراین مجموعه ای که به تولید و اجرای انواع المان های نوری میپردازد، از افراد مختصص و مجرب در این دو زمینه تشکیل شده است. قیمت المان های نوری بستگی به نوع المان میزان پیچیدگی طرح المان و اندازه المان، همچنین محل نصب المان نوری دارد. المان های نوری ابتدا در برج ایفل مورد استفاده قرار گرفتند. بعد از آن از المان های نوری در اماکن و بناهای مختلف استفاده شد. اولین المان های نوری از لامپ های کوچک رشته ای ساخته و اجرا میشدند. بعد اژ آن با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت علم الکترونیک و برق، در ساختار المان های نوری از انواع ال ای دی ها و پروژکتور ها برای افزایش ظرافت و جلوه ی زیباتر المان های نوری استفاده شد. در طراحی و ساختمان های المان های نوری، یک مدار و یا برد کنترلی وجود دارد که عملکرد تک تک ال ای دی ها را کنترل کرده و باعث ایجاد افکت های زیبایی از رقص نور میشود. ال ای دی هایی که در ساختار المان های نوری از آن ها استفاده میشود، دارای ویژگی ها و مزایایی نسبت به سایر منابع نوری میباشند. یکی از این ویژگی ها داشتن راندمان بالا تر انرژی نسبت به سایر منابع نوری است. استفاده از ال ای دی ها در المان های نوری باعث ایجاد ظرافت بیشتری در زیبایی و نورپردازی و ایجاد یک رقص نور لوکس میشود. ال ای دی ها گرمای کمتری تولید میکنند. ال ای دی ها نسبت به منابع نوری دیگر دارای طول عمر بالا تری هستند.

المان های نوری در دو نوع المان نوری موقت و المان نوری دائمی تولید میشوند. المان های نوری موقتی معموملا برای یک مدت زمان کوتاه نصب و اجرا میشوند و سپس از آن مکان برداشته میشوند. المان های نوری موقتی معمولا برای نمایشگاه های موقتی، مناسب های مختلف، فروشگاه ها و افتتاحیه ها استفاده میشوند. المان های نوری دائمی معمولا برای نصب طولانی مودت در میادین اصلی شهر ها یا وروذی شهر ها به کار برده میشوند.

طراحی المان نوری

طراحی انواع المان نوری

در المان های نوری با توجه به هدف و مفهومو طراحی المان، از حالات مختلف نورپردازی استفاده میشود. المان های نوری در انواع المان های نوری تزئینی، المان های ملی، مذهبی، فرهنگی، سیاسی ، اجتماعی و … به صورت مجلل و عامه پسند طراحی و ساخته میشود. المان های نوری، در میادین اصلی شهر، میادین محله ها، پیاده رو ها، فروشگاه های بزرگ، و سایر بناها نصب میشوند. گروهی که قرار است المان های سفارشی را طراحی کنند و به مرحله اجرا در بیاورند، باید هم در مرحله طراحی و ساخت و هم در مرحله اجرای المان و نصب آن تخصص کافی را داشته باشند. هر گونه اشتباه یا ضعف در مرحله ی طراحی المان یا اجرای آن باعث هدر رفتن انرژی، وقت و هزینه ی پرداختی میشود. المان های نوری در مرحله اول باید از نظر ایمنی کاملا ایمن و مطمئن ساخته شوند. المان های نوری نباید به محیط اطراف خود از جمله اشیا یا افراد آن محیط آسیبی وارد کنند.

مرکز شهراد گشتر با کادری حرفه ای و متخصص در مرحله ساخت و اجرای انواع المان های نوری میباشد. برای سفارش المان با مدیر فروش در تماس باشید.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
مهندس بهارلویی
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon شماره موبایل: 09137860870
اینستاگرام: shahradgostar